HAKKIMIZDA

Polinart Yapı

Yapı sektöründe Piya İnşaat olarak biriktirdiğimiz 20 yıllık deneyimi ve bu deneyimin kurumsal gücünü arkasına alan Polinart Yapı ile, grubumuzun yatırımcı şirketi olarak konsept projeler geliştirmek üzere yola çıktık. Mimar ve mühendis arkadaşlarımız başta olmak üzere teknik ekibimizin saha tecrübesi ve yaratıcı enerjisinin idari kadrolarımızın dinamizmi ile buluştuğu, inançla ve istekle ideallerinin peşinde koşan bir takım olarak, sektörde çıtayı yükseltecek projelere imza atarak varlığımızı farklı ve anlamlı kılacağımıza inanıyoruz.

Şehir merkezlerinde, niş lokasyonlarda, konsept projeler geliştirmenin sadece bir heves olarak değil bir iddia olarak nasıl örgütleneceğini bilmek, gereklidir ancak tek başına yeterli değildir. Bu iddianın bir kurgu olmanın ötesine geçebilmesi, her şeyden önce trendlere göre hareket eden pragmatik ve yüzeysel mimari anlayışlara prim vermemeyi gerektiriyor. Dahası, mimarlık mesleğini yapılara ve mahallere kimlik ve kişilik kazandırma sanatı olarak gören, mekan ile insan arasındaki diyalektiği bütün boyutları ile kavrayabilen ve zaman içinde değişen estetiğin doğasındaki espriyi yakalamayı beceren sofistike bir yaklaşımla hareket etmeyi gerektiriyor.

Kuşkusuz, bu ideallere sadık kalarak “ticari projeler” geliştirmenin kolay olmadığını biliyoruz. Ancak biz niceliği değil niteliği esas alan bir yaklaşımı iş ve çalışma hayatımızın merkezine koyarak yola çıkmış ve felsefesine inançla bağlı bir kurumsallığa inanıyoruz.

Başta konut projeleri olmak üzere geliştirdiğimiz ve geliştireceğimiz bütün projelerde mühendisliğin bütün olanaklarının teknoloji ile, teknolojinin de çevre ile uyumlu bir şekilde buluşmasını sağlamak ve bunu da, mimarlığın yaratıcı ve estetik enerjisi ile birleştirip anlamlı yapılara dönüştürmek, bizim vazgeçilmez ve tekrarlanamaz rutinimiz olacaktır.

“Kentsel dönüşüm” projeleri ile başta İstanbul olmak üzere bir çok şehrimiz devasa bir şantiyeye dönüşmekte. Bu sürecin İnsanlarımız ve şehirlerimiz için bir fırsat olarak değerlendirilmesi durumunda, doğa ile yeniden ilişki kurulan ve modern kent yaşamının ihtiyaçlarına da uygun yeni semtler, yeni şehirler inşa edilebilir.

Polinart Yapı, yukarıda özünü aktarmaya çalıştığımız anlayışı,  inşa faaliyetinin bütün referanslarının odağı ve yaratıcısı olan mimarlık mesleğinin de ruhuna uygun düşecek şekilde, toplumsal bir sorumluluk bilinci içinde bütün proje ve uygulamalarında özenle uygulayacaktır. Yapı inşaa faaliyetinin merkezindeki insan;  bugün içinde yaşadığımız büyük uygarlıkların mirası olan kültür; ve bizi biz yapan değerlerin de taşıyıcısı olan çevre, elbette ki azami özeni ve duyarlılığı haketmekte…

logo2
Untitled-1

SEKTÖREL HABERLER

İnşaat Sektörüne İlişkin Tüm Güncel Haberleri Sayfamızdan Takip Edebilirsiniz.

 

İLETİŞİM BİLGİLERİMİZ

Hertürlü öneri soru ve şikayetinizi bize buradan ulaştırabilirsiniz.

İletisim Adresimiz

  • Adres: Fenerbahçe Mah. Kurukahveci sok. No:11/1 Marmara apartmanı D:14 Kadıköy/ İstanbul, Türkiye
  • Telefon: +90 216 301 15 00
  • Fax: +90 216 301 15 21
  • Email: atakan.ormanli@polinart.com.tr

Bize Yazın…

Projelerimiz

Refenslarımızdan Bazıları

theme shared on wplocker.com